Gizli Xiaomi temaları nasıl yüklenir?

Muhammed KILINÇ Ocak 26, 2021 8:23 pm

Xiaomi telefonlarda yer alan tema özelliği çok seviliyor. Peki, Türkiye’ye sunulmayan gizli Xiaomi temaları nasıl yükleniyor? Bu rehberimizde adım adım anlatıyoruz.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI arayüzünde tema desteğine yer vermesi ile kullanıcıların gönlünü çalmıştı. Telefonun boot ekranından tutun da bildirim merkezine kadar her şeyi kişiselleştirebileceğiniz bu temalar maalesef ki Türkiye’de oldukça kısıtlı. Peki, Türkiye’ye sunulmayan gizli Xiaomi temaları nasıl yükleniyor ? Bu rehberimizde adım adım anlatıyoruz.

Xiaomi gizli temaları nasıl yüklenir ?

Xiaomi, tema oluşturucularına temalarını yüklemeleri için opsiyonlar sunuyor. Bu opsiyonlar arasında bölge de yer alıyor. Çoğu tema üreticisi Hindistan veya Çin bölgesinde yaşadığı için özel temalarını bu bölgeler ile kısıtlıyor. Bunu aşmanın çok kolay bir yolu var.

Xiaomi tema

Xiaomi telefonunuzdan; Ayarlar>Ek Ayarlar>Bölge bölümünden bölgenizi Hindistan yapmanız yeterli oluyor. Bölge seçimini yaptıktan sonra Tema uygulamasını açtığınızda; Türkiye’de kullanıma sunulmayan binlerce temanın olduğunu göreceksiniz. Dilediğiniz gibi bu temaları indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size tavsiyemiz beğendiğiniz temayı indirdikten sonra yine Ayarlar>Ek Ayarlar>Bölge bölümünden bölgenizi Türkiye olarak değiştirmeniz yönünde olacak. Aksi durumda bölgesel olarak sunulan ve Türkçe dil desteği olmayan güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Xiaomi’nin bölge kilidini ilerleyen dönemde kaldırmasını bekliyoruz.

Xiaomi telefonlara MTZ. uzantılı temalar da yüklenebiliyor. Ancak bu temaları yüklemeden önce çok dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle boot ekranında bu yüzden takılan çok telefon var.

İnternetten 3. parti geliştiricilerin ürettiği MTZ. temaları yüklemeden önce mutlaka açıklamalarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

android Teknoloji Tema Xiaomi


Notice: Undefined variable: aria_req in /home/siberdtq/public_html/wp-content/themes/wp-blog-theme-main/comments.php on line 18

Notice: Undefined variable: aria_req in /home/siberdtq/public_html/wp-content/themes/wp-blog-theme-main/comments.php on line 22

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?