Nasıl Yapılır: iPhone uygulama içi satın alma kapatma

Muhammed KILINÇ Ocak 24, 2021 8:32 am

iPhone uygulama içi satın alma kapatma nasıl yapılır daha yakından bakacağız. Peki iPhone’da uygulama içi satın alma işlemlerini nasıl kapatırsanız ve hangi ayarları yapmanız gerekir? Merak ettiğiniz tüm ayrıntılar burada!

Yakın zamanda bir uygulama veya oyun indirdiyseniz birçok özellik için uygulama içi satın alma seçeneği olduğunu gördünüz. Çoğumuz bu alışverişlere dayanabilse de, çocuklar söz konusu olduğunda durum çok farklı.

Ayrıca, iCloud hesabınızda tanımlı mobil ödeme veya kredi kartı bilgileriniz varsa işler daha tehlikeli hale gelir. Neyse ki uygulama içi satın alımlardan kaçınmanın kolay bir yolu var. Bunu aşağıdaki adımları uygulayarak kapatabilirsiniz.

iPhone uygulama içi satın almayı kapatmak

iPhone uygulama içi satın alma kapatma

# Ayarlar uygulamasına girin.

# Ekran Süresi sekmesine dokunun.

# Aşağıdaki İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları menüsüne tıklayın.

# Üst kısımdaki İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları kutusunu etkinleştirin.

# Buradan iTunes ve App Store satın Alım menüsüne basın.

# Görüntülenen ekranda Uygulama İçi satın Alma öğesine tıklayın.

# Ardından İzin Verme kutusunu işaretleyin

Yukarıdaki adımları hemen uygulayarak tüm uygulamalarda ve oyunlarda uygulama içi satın alma işlemlerini önleyebilirsiniz. Uygulama Yükleme ve Uygulama Silme ayarlarını aynı menüden de yönetebilirsiniz. Her şeyi geri yüklemek istiyorsanız, yine de bu alandan İzin Ver’i seçmeniz gerekir.

Bu adımları tamamladıktan sonra siz veya başka bir kişi uygulama içi satın alma işlemi yapamaz. Uygulama içi satın alma işlemlerini tamamen devre dışı bırakmak istemiyorsanız bunun yerine bir parola isteyebilirsiniz. Parolanızı kimse bilmiyorsa bu, bu da korumanın etkili bir yoludur.

appstore ios iPhone satın alma


Notice: Undefined variable: aria_req in /home/siberdtq/public_html/wp-content/themes/wp-blog-theme-main/comments.php on line 18

Notice: Undefined variable: aria_req in /home/siberdtq/public_html/wp-content/themes/wp-blog-theme-main/comments.php on line 22

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?